Piotr Dziedzic Fotografia

Temat: Pociąg Białystok - Lublin
a ciekawe czy teraz gdyby zrobić np. 2 pary przyspieszonych obsługiwanych
szynobusami z taryfą osobowa powiedzmy wg rozkładu

Lublin 6.00 - Nałęczów - Puławy Miasto - Dęblin 6.50 - Ryki - Krzywda -
Łuków 7.45 - Siedlce 8.15 - Mordy - Sarnaki - Siemiatycze - Czeremcha 9.45 -
Bielsk Podlaski 10.30 - Białystok 11.30

Nawet szybciej niż PKS na tej trasie, a busów do Białegostoku jeszcze nie
ma, są tylko do Łukowa i Siedlec.

Dodatkowe odjazdy byłyby z Lublina np. o 11.00 i 14.00. Wieczorem np. ok
16.00 pociąg Lublin - Siedlce.

z Białegostoku do Lublina też o 6.00, 11.00 i 14.00. Dodatkowo o 16.00
pociąg do Siedlec.

Inna sprawa że przez 3 województwa, więc niedasię.

pozddrawiam aron


Źródło: topranking.pl/1567/pociag,bialystok,lublin.php


Temat: Zaplanujcie mi kółeczko.
  MM pisze:

aron2@gazeta.pl napisał(a):

| Bialystok 7.05 - Czeremcha 8.58/14.05- Siedlce 15.35/15.42 - Lukow
| 16.13/17.07 - Lublin 19.32/20.00 - Rozwadow 21.50/5.25 - Przeworsk
| 7.12/7.25 - Rzeszow 8.09/9.07 - Tarnow 10.25/11.48 - Krakow
| 13.10/14.37 Kielce 16.37/17.12 - Skarzysko Kam 17.56/18.51 - Radom
| 19.40/20.36 - Deblin 21.31/6.21 - Lukow 7.29/9.05 - Siedlce 9.37/12,27
| - Czeremcha 13.57/14.06 - Bialystok 15.53

Mogłeś mu busowe kółeczko ułożyć...


Nie bardzo bo nie ma jednolitego ogólnopolskiego rozkładu jazdy
autobusów. Mimo wielu lat jakoś dziwnie ministerstwo nie może
przygotować logicznych przepisów wymuszających jego utworzenie.


Źródło: topranking.pl/1570/zaplanujcie,mi,koleczko.php


Temat: Nowy rozklad na Mazowszu


----- Original Message -----
From: <stu@poland.com

Bialystok (p.13:05; o.
14:45) - Malkinia (p.14:18; o. 14:28; bez potrzeby przesiadania) - W-wa
Wilenska (p. 18:20).


No właśnie. Ile jest takich cholernych wirtualnych przesiadek i po co one w
ogóle są? Ostatnio qmpel jechał kiblem z Łukowa do Warszawy z przesiadką ;-)
w Siedlcach. Chodzi o pociągi . 88220 Terespol - Siedlce odj. Łuków 9.11
przyj. do Siedlec 9.41 oraz 8032 odj. Siedlce 9.53 przyj. Wawa Zach 11.46.
Oczywiście jest to pociąg bezpośredni tyle że w cegle jak i w Hafasie stoi
że trzeba się przesiadać.
To samo jest na tablicach w Łukowie, Terespolu, Siedlcach itp.
Wiadomo że ludziska nie lubią przesiadek to po co wypisywać głupoty w
rozkładzie? Żeby ludzie pojechali PKSem ?( bus na tej trasie jest na
szczęście dopiero jeden Warszawa - Włodawa )

Pozdrawiam
Aron


Źródło: topranking.pl/1571/nowy,rozklad,na,mazowszu.php


Temat: Warszawa-Terespol
On 26 Sty, 19:15, aron2@gazeta.pl wrote:


Organizacyjnie powinno byc zalatwione to tak - na linii Warszawa -
Siedlce KM i konkurujace z nimi busy, a na linii Siedlce - Lukow busy
i PKS a pociagow brak. Moze co najwyzej jakies wagony krajowe w Putin
Expressach


Popatrzmy na połączenia pozakolejowe...
Białki - komunikacja MPK
Kosiorki - nic (w promieniu kilometra od stacji są wsie Borki Sołdy,
Helenów)
Borki Kosy - nic
Dziewule - nic (korzystają ludzie z wsi Rówce i Smolanka)
Radomyśl - 4 kursy PKS do Siedlec przez Wiśniew - z czego 2 szkolne i
2 w dni robocze
Krynka - PKS do Łukowa, do Siedlec nic
Łuków - bus, PKS

Reasumując, w szczycie porannym i popołudniowym zapełnienie 1 x EN57
często w okolicach 100%, wbrew temu co twierdzi Aron, na tej linii
pociąg jest podstawowym środkiem komunikacji publicznej, tym bardziej,
że PKS Siedlce od kilku lat stosuje politykę wygaszania popytu na
lokalnych trasach, początkowo wycinano kursy weekendowe, teraz biorą
się ostro za dni powszednie i coraz częściej zamiast litery
"F" (kursuje w dni robocze) na rozkładzie PKS widzę "S" (kursuje w dni
nauki szkolnej), albo nie widzę wcale kursu.
Dziś wsiadałem do pociągu Łuków - Warszawa w Siedlcach o 9:38 i
naprawdę dużo ludzi wysiadało w Siedlcach po przyjeździe z Łukowa.


Źródło: topranking.pl/1572/warszawa,terespol.php


Temat: Zawieszenie Czeremcha-Bialystok
1.Nie bede dzwonil po roznych firmach i prosil aby mnie zabrali i czekal na
firm x ktora spozni sie z powdou ze firma y stoi w korku przez to firma z nie
realizuje kursu zgodnie z rozkladem.
2.Pisze ze caly jest za 58 zl bez zadnej ulgi!!
3. Kolej to chodzi mi o ogoł a nie woj. Lubelskie (czy ono jest najwazniejsze
w Poslce??)
4. 100% poc osob w twoim wojewodztwie?? To ile busow by muisalo miec woj
Lubelskie, aby zaspokoic wszystkich podroznych??
5. Skad wiesz ze Ci inni byli z rynku?? Prowadziles badania w tym
szynobusie?? Jakos Cie nie widzialem??
6. Wieniawski to byl zapchaj dziura na akcje ratujmy Drzewice, ale frekwencja
na odcinku Pzn - Kutno - Łódz i Kutno - Pzn była dobra!!
7. Cały bilet na Hajnowka - Łukow, studencki do Siedlec, Warszawy.

Źródło: topranking.pl/1572/zawieszenie,czeremcha,bialystok.php


Temat: Zawieszenie Czeremcha-Bialystok
On 6 Gru, 21:18, "Droznik" <kolejar@WYTNIJ.gazeta.plwrote:


1.Nie bede dzwonil po roznych firmach i prosil aby mnie zabrali i czekal na
firm x ktora spozni sie z powdou ze firma y stoi w korku przez to firma z nie
realizuje kursu zgodnie z rozkladem.


Przeciez PKP tez nie realizuje kursow zgodnie z rozkladem, wiec nie
wiem dlaczego sie czepiasz.


2.Pisze ze caly jest za 58 zl bez zadnej ulgi!!


No i?


3. Kolej to chodzi mi o ogoł a nie woj. Lubelskie (czy ono jest najwazniejsze
w Poslce??)


No to jezeli chodzi o cala Polske to faktycznie tak ok. 30% polaczen
na dzien dzisiejszy do likwidacji.


4. 100% poc osob w twoim wojewodztwie?? To ile busow by muisalo miec woj
Lubelskie, aby zaspokoic wszystkich podroznych??


Jakies 10% wiecej niz jest teraz.


5. Skad wiesz ze Ci inni byli z rynku?? Prowadziles badania w tym
szynobusie?? Jakos Cie nie widzialem??


Bo w malych miastach jak jest rynek to przyjedza duzo osob ze wsi. W
inne dni tak nie musi byc. Zreszta teraz jest przedswiateczny szczyt
zakupowy.


6. Wieniawski to byl zapchaj dziura na akcje ratujmy Drzewice, ale frekwencja
na odcinku Pzn - Kutno - Łódz i Kutno - Pzn była dobra!!


No ale jego jazda do Lublina to byla pomylka.


7. Cały bilet na Hajnowka - Łukow, studencki do Siedlec, Warszawy.


Studenckie znizki tez bym zlikwidowal

aron


Źródło: topranking.pl/1572/zawieszenie,czeremcha,bialystok.php


Temat: [waw] Przepuściłem pięć pociągów, taki był tłok
On 11 Sty, 21:36, aron2@gazeta.pl wrote:


On 11 Sty, 21:15, "sowa@gmail.com" <sowa@gmail.comwrote:

| 1. dla mieszkańców południowego krańca powiatu Siedleckiego

polnocny kraniec powiatu siedleckiego nie ma pociagow i ludzie jakos
zyja

| 2. dla mieszkańców Łukowa pracujących, uczących się i studiujących w
| Siedlcach

to nie broszka KM, Lukow jest w woj. lubelskim

| 3. dla kolejarzy

pewnie tak

| 4. dla osób dojeżdżających do Siedlec i Warszawy z przesiadką w
| Łukowie

sa busy, PKS i PIC

| i jeszcze pewnie jakieś powody dla robienia tych 300 km na dobę się
| znajdą...

ja mysle ze jednak lepiej te 300 km spozytkowac na odcinku typu
Piaseczno - Minsk - Piaseczno w szczycie

aron


stacja Mińsk ma w szczycie taki rozkład że tylko o punktualności
marzymy. nie dotyczy to pory przed 6:00.

jak ktoś pracuje w Siedlcach to przysparza Siedlcom trochę pieniędzy.
a jak ktoś studiuje to ilość studentów wpływa na prestiż tego miasta
(na Akademii zresztą budowany).


Źródło: topranking.pl/1573/waw,przepuscilem,piec,pociagow,taki,byl,tlok.php


Temat: Gdańsk - zdjęcia z powodzi

Obecnie wrocilem z miasta i jest tak:

S-bahn:
Gdansk Glowny-Nowy Port kursuje wedlug rozkladu :)
Gdansk Glowny-Gdansk Wrzeszcz wahadlo co jakies 40 min.
Gdansk Wrzeszcz-Wejherowo co okolo 15-20 min.

Tram:
2 - kursuje po normalnej trasie
4 - na wydluzonej N.Port-Jelitkowo (czesc petli Zaspa zalana)
6 - po normalnej trasie
8 - po normalnej trasie
10 - N.Port-Przerobka
11 - nie kursuje
12 - na skroconej trasie: Centrum - Oliwa
13 - zawieszona (podmyte tory w Brzeznie)
14 - zawieszona (podmyty prawy luk z 3 Maja w Hucisko)
15 - zawieszona (ta sama przyczyna co 13)
63 - zawieszona (patrz wyzej)

Bus:
205, 207, 209, 232, 167, 161, 525, 189, 154, 254, 256,
255, 367, 174, 175, C,   N5,  N3 - zawieszone
123 - skrocona do Olszynki
151 - skrocona do Orunia Sandomierska
B - jak wyzej
118 - przez Chelm Cienista
"zatramwaj" Siedlce-Dworzec Gl.PKP
50(zkm Tczew) przez Przejazdowo z pominieciem Oruni
B, 116, 136, 142, 157, 526 - W kierunku Potokowej ulica Slowackiego
z powrotem Potokowa-Rakoczego-Jaskowa Dolina-...

Pozdrawiam
Ex


Źródło: topranking.pl/1727/gdansk,zdjecia,z,powodzi.php


Temat: Nieśmiała propozycja wątku FAQ Komunikacji
Rozkłady busów z Warszawy
Warszawa - Radom 7.45 8.35 9.30 10.30 11.45 13.15 14.50 15.35 16.20
16.55 18.00 19.05 19.55 www.vikibus.pl w niedziele dodatkowy bus o
20.40
Warszawa - Lublin - Zamość - Tomaszów 5.40 6.40 7.55 8.35 9.25 10.40
11.10 12.20 12.45 13.25 14.40 15.45 16.30 17.40 18.30 19.35 20.25
www.bigbus.pl
warszawa - Chełm 8.20 ( pn.sob) 10.50 14.50 16.25 19.20 20.10(nd)
www.vikibus.pl
warszawa - Biała Podlaska 7.30 9.30 10.30 11.30 13.30(pt) 15.30 16.15
(pt.so.nd) 17.30 18.30 19.30 20.30 22.00 www.gardenservice.pl
Warszawa - Siedlce 7.00 8.00 8.45 9.20 10.15 12.00 12.55 14.00
15.00 15.30 16.00 17.30 18.30 19.05 19.45 www.stanmar.eu
www.gemini.org.pl
Warszawa - Łuków - Radzyń Podlaski 7.15(pn.sb) 9.15 11.15 12.10
(pn.pt.sb) 13.10 16.15 18.00 19.00(cz.pt.sb.nd.pn.) 20.30 22.15
www.afarbus.pl
Warszawa - Lublin - Chełm - Hrubieszów - Przewodów 7.50 15.35
www.transway.waw.pl
warszawa - Lublin - Chełm - Hrubieszów 17.15 19.00
www.transway.waw.pl
Warszawa - Lublin 7.45 9.10 11.15 13.45 16.50 18.15 20.15
www.misura.com.pl
Warszawa - Kraśnik 14.00 17.40 19.10(nd) www.arja.ebusy.pl
warszawa - Ostrowiec 11.50 19.40 www.arja.ebusy.pl

inne rozkłady www.minibus.prv.pl

Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,484,58989429,58989429,Niesmiala_propozycja_watku_FAQ_Komunikacji.html


Temat: rozkład jazdy busów Siedlce-Warszawa ,Łuków, Lubli
rozkład jazdy busów Siedlce-Warszawa ,Łuków, Lubli
Polecam strone www.ebusy.pl/ można tu znaleść połączenia
komunikacji prywatne na trasach
SIEDLCE-WARSZAWA
SIEDLCE-LUBLIN
SIEDLCE-ŁUKÓW
Źródło: forum.gazeta.pl/forum/w,262,69080562,69080562,rozklad_jazdy_busow_Siedlce_Warszawa_Lukow_Lubli.html


Temat: Pociagi z Rozwadowa do Debicy moga byc pełne.


Aron1 wrote:
| Aha - no i chyba dla pasażerów to dobrze, że cena jest niższa,
| nieprawdaż?
No ale zła dla pracowników PKP i PKS, nie???


IMHO przedsiębiorstwa powinny się kierować dobrem konsumentów...


| BTW: do Rzeszowa też te Wasze busy jeżdżą?

No pewnie że jeżdżą cholery jedne


A skąd jeżdżą - z Podzamcza czy spod PKP? I może jeszcze wiesz,
ile bilet kosztuje? A czy rozkład jakiś mają?


Łatwiej wymienić dokąd nie jeżdżą
Białystok, Terespol, Olsztyn, Siedlce, Łuków, Radom, Łódź, Kielce,
Ostrowiec,Tarnobrzeg, Przemyśl


Ciekawe. Do Przemyśla są z W-wy 4 PKSy dziennie (przez Lublin), a
busiarzom się nie opłaca? Czy też Biłgoraj albo Przemyśl ich nie
wpuszczają?

No i chyba nie chcesz napisać, że jeżdżą do Koszalina czy Jeleniej
Góry (skoro wymieniasz Olsztyn...). A może wypisałeś tylko te
kierunki, w których są PKSy?


W pozostałych kierunkach mamy co mamy :-(


o-----------------------------------------------------------------o
| Tadeusz Franciszek Zieliński                                    |
| E-mail: tadeusz.zielinski[małpa]iname.com                       |
o-----------------------------------------------------------------o
| Kobieta, która przestaje być dzieckiem, przestaje być kobietą   |
o-----------------------------------------------------------------o


Źródło: topranking.pl/1569/pociagi,z,rozwadowa,do,debicy,moga,byc,pelne.php


Temat: Najdłuższy i najkrótszy pociąg na PKP

Użytkownik A.Oleszczuk <aron2@poczta.onet.plw wiadomości do grup
dyskusyjnych napisał:00ae01c23a68$acba5e60$89ee62d9@n2j2m0...


A raczej w (szyno)busie. Kiedyś jechałem z 15 osobami na pokładzie plus
kierpoć. inna sprawa że to była środa.


Widywałem "kwiatki" typu: 0 osób+konduktorzy


Mogliby wprowadzić na Wisłoka jakąś promocyjną taryfę ( np. osobową).


Otóz to, naród u nas bidny, nie stać ludzi na pospieszne, zwlaszcza w
takiej "mało atrakcyjnej" relacji


oni wolą zawieszać bo cen przecież obniżyć nie można. Zresztą nie wiem
czy
nie lepiej by było żeby jeździł odwrotnie tj. z Lublina do Rzeszowa o
16.00
a z Rz do Lub o 6 rano. Inna sprawa że byłby wtedy konkurencją dla
Małopolski.


Takie pociągi już jeżdżą, tyle że osobowe (popatrz w rozkład) i na
frekwencje raczej nie narzekają (zwłaszcza Lublin-Rzeszów). Chociaż i tutaj
bywa różnie...


A 2 pary przyspieszonego (taryfa osobowa) Wisłoka ( do pary można nazwać
drugi pociąg np. Liwiec)
dziennie w relacji Siedlce - Łuków - Dęblin - Lublin - Rzeszów
obsługiwane
szynobusami a'la Wągrowiec
to już tylko moje marzenie.

Np. tak
Siedlce 6.00 14.00
Łuków 6.30 14.30
Ryki 7.05 15.05
Dęblin 7.20 15.20 (skomunikowanie z pośpiechem z Wawy)
Puławy 7.30 15.30
Nałęczów 7.50 15.50
Lublin 8.10 16.10
Kraśnik 8.55 16.55
Rozwadów 10.15 18.15 ( skomunikowanie na Sandomierz i Dębicę)
Stalowa Wola 10.25 18.25
Nisko 10.35 18.35
Leżajsk 11.10 19.10
Łańcut  11.45 19.45( skomunikowanie na Przemyśl)
Rzeszów 12.00 20.00

powrót

Rzeszów 6.00 14.00
Łańcut 6.15 14.15
Leżajsk 6.50 14.50
Nisko 7.25 15.25
Stalowa Wola 7.35 15.35
Rozwadów 7.45 15.45
Kraśnik 8.25 16.25
Lublin 9.20 17.20
Nałęczów 9.40 17.40
Puławy 10.00 18.00
Dęblin 10.10 18.10
Ryki 10.25 18.25
Łuków 11.00 19.00
Siedlce 11.30 19.30


Miło jest czasem pomarzyć....
Pozdrawiam


Źródło: topranking.pl/1572/najdluzszy,i,najkrotszy,pociag,na,pkp.php


Temat: [Lublin] Puste Koleje Panstwowe
  za Kurierem Lubelskim Jacek Szydłowski Jacek Babicz

Puste Koleje Państwowe

(ciach)
Co ciekawe, to i tak jeden z lepszych wyników!
Wszelkie rekordy bije poranny pociąg relacji Siedlce - Łuków, dając dzienny
przychód w wysokości 43 zł. Trzy złote więcej przynosi pociąg z Dęblina do
Warszawy Zachodniej z godz. 5.33. Skład, który odjeżdża ze stolicy godzinę
wcześniej również "zarabia" poniżej 50 zł. Nocne połączenie z Lublina do
Rzeczycy to 66 zł dziennego przychodu.
Absolutnym rekordzistą, jeśli chodzi o wysokość strat, jest pociąg z Chełma
do Dęblina z 14.09. Co kwartał zwiększa on dług kolei o prawie 250 tys. zł.
Nocne połączenie z Terespola do Warszawy przynosi straty w wysokości ponad
182 tys. zł. O 20 tys. mniej PKP traci na porannym pociągu z Rozwadowa do
Lublina. Olbrzymia większość dofinansowywanych połączeń notuje straty
przekraczające 100 tys. zł. Żaden z pociągów nie jest rentowny.
(ciach)
Na razie nie grozi nam tylko
jedno - dostosowanie rozkładu do potrzeb pasażerów.


Całkiem ciekawe obliczenia. Tylko nie wiem w jaki sposób robione.
46zł przychodu (a nie dochodu - jakby to był dochód to chyba by się kolejarze
cieszyli) oznacza, że tym pociągiem na całej trasie jeździ 3 pasażerów (bilet
normalny 2kl poc.os. Dęblin-Warszawa Śródmieście kosztuje 15,90zł).

Wiem, że kolej jest słabo reformowalna jeżeli chodzi o dostosowanie rozkładu do
potrzeb ale wymowa tego artykułu jest taka: ZLIKWIDOWAĆ WSZYSTKIE POŁĄCZENIA,
BO DO WSZYSTKICH TRZEBA DOPŁACAĆ.

Z drugiej strony:
Już sobie wyobrażam kolejny artykuł pod tytułem: "Zlikwidowali ostatni pociąg
do Rzeczycy - studenci nie mają jak wrócić z kina" albo "Młodzież z Rejowca nie
ma czym dojechać rano do Lublina" i tym podobne.
Akurat wymienione w tym artykule pociągi sprawiają wrażenie całkiem sensownych
rozkładowo:
- 116 z Chełma na ósmą w Lublinie (mógłby być 10 minut wcześniej),
- 130 z Chełma do Dęblina umożliwia powrót ze szkoły z Chełma i Lublina,
- 18202 Terespol-Szczecin pusty nie jeździ,
- 425 do Rzeczycy - tutaj faktycznie można się zastanowić - powinien jechać
gdzieś godzinę wcześniej.
Jeżeli zaś chodzi o ceny busów - nie znam miejscowych warunków, ale czy na busa
można kupić bilet miesięczny a jeżeli tak, to jak jego cena wygląda w
porównaniu do biletu jednorazowego?

Piotrek


Źródło: topranking.pl/1573/lublin,puste,koleje,panstwowe.php